Minister Plasterk (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) informeerde vorige week de Tweede Kamer over de stand van zaken van de uitvoering van de Nationale Open Data Agenda, één van de actiepunten uit het Actieplan Open Overheid.
Het gaat de goede kant op met de hoeveelheid beschikbaar gestelde data op data.overheid.nl. Een jaar geleden waren er nog 1523 sets, nu zijn dat er 2072. Dit betekent dat er in het afgelopen jaar een stijging van 36% plaats vond. Het aantal sets van gemeenten op de portal steeg in diezelfde periode van 73 naar 229. Minister Plasterk spreekt dan ook van een ‘positieve trend’ in het openstellen van data door overheidsorganisaties.
De minister vindt het belangrijk dat overheden steeds meer inzien dat ontsluiting en het gebruik van Open Data mogelijkheden bieden voor de maatschappij. “Het kabinet blijft daarom een ‘open, tenzij’ insteek stimuleren en faciliteren”, zegt Plasterk.
Lees hier de volledige kamerbrief over de uitvoering van de Nationale Open Data Agenda.
Een groeiend aantal overheidsorganisaties gaat aan de slag met Open Data, maar hoe doen ze dat eigenlijk? Wil je ook aan de slag met Open Data en weet je niet precies waar je moet beginnen? Het Leer- en Expertisepunt Open Overheid helpt je graag. Raadpleeg bijvoorbeeld de Toolkit Open Data voor praktische tips en voorbeelden. Of neem contact met ons op.
Bron nieuwsbericht: Binnenlands Bestuur
Ook in onze agenda verschijnen?
Meld dan hier de bijeenkomst aan.