Kijk de Online Talkshow Participatie terug
Afgelopen donderdag vond de Online Talkshow participatie plaats. Een talkshow waarin een ambtenaar, oud-bestuurder, wetenschapper en jongere met elkaar in gesprek gingen om participatie naar the next level te tillen.
Korte samenvatting
Een boeiend gesprek met als trending topic de kloof tussen de belevingswereld van mensen en de systeemwereld van de overheid. De gasten aan tafel spraken over manieren om de kwaliteit van het gesprek tussen inwoners en gemeenten te versterken, over de spanning tussen de representatieve en participatieve democratie en over hoe je voorbij de usual suspects komt. Welke rol spelen bestuurders bij mislukte participatie en wat hebben lef en zelfrespect van ambtenaren hiermee te maken? Wat kunnen jongeren veranderen aan het systeem? Kunnen zij voor een revolutie zorgen?
Het resultaat
De gasten vulden elkaar aan én waren kritisch naar elkaar. Resultaat: we ontdekten uitdagingen van participatie waar we liever niet over praten. Eén conclusie staat als een paal boven water: als we participatie naar een next level willen tillen, moeten we de manier waarop we met de samenleving samenwerken fundamenteel veranderen! In deze talkshow ontwikkelden we taal die pioniers op de werkvloer kunnen gebruiken om dit onderwerp bespreekbaar te maken.
Terugkijken
Kon je er helaas toch niet bij zijn? Of wil je de Online Talkshow op je gemak nog eens terugkijken? Dat kan! Natuurlijk mag je de link ook doorsturen naar anderen voor wie deze Talkshow interessant kan zijn.
Bekijk hier de gehele talkshow.
Of kijk per deel:
Stelling 1: Participatie zorgt voor draagvlak voor beleid
Stelling 2: Mislukte participatie ligt vaak aan de leiderschapsstijl van bestuurders
Stelling 3: Jongeren nemen de politiek niet serieus
Stelling 4: We moeten zoveel mogelijk met mensen in gesprek over beleid
To be continued…
Actiepunt Pioniersnetwerk Open Overheid
De gemeente Schiedam organiseerde deze talkshow in het kader van haar actiepunt Pioniersnetwerk Open Overheid. Hiermee maakt de gemeente Schiedam deel uit van het Actieplan Open Overheid 2018-2020 van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Met het Actieplan Open Overheid zet Nederland zich in voor een opener overheid. Lees meer over het Actieplan Open Overheid.
Agenda
Meld bijeenkomst aan
Ook in onze agenda verschijnen?
Meld dan hier de bijeenkomst aan.