Open Overheid en Open Data in het regeerakkoord
Vandaag presenteerden VVD, CDA, D66 en de ChristenUnie hun plannen voor de komende 4 jaar. In het regeerakkoord ‘Vertrouwen in de toekomst’ komen Open Overheid en Open Data ook aan de orde. Hieronder vind je een overzicht van de open onderwerpen en een link naar het volledige regeerakkoord.
Uit het regeerakkoord ‘Vertrouwen in de toekomst’:
- Het kabinet hecht eraan dat de overheid transparant en open is. Er is een initiatiefvoorstel Open Overheid aanhangig. Er wordt onderzocht hoe de verruiming van openheid gestalte kan krijgen zonder hoge kosten voor de organisatie en uitvoering. Het kabinet treedt daartoe in overleg met de initiatiefnemers. (pagina 7)
- De overheid beschikt over veel algemene, openbare informatie. Deze data worden goed vindbaar en toegankelijk gemaakt, in de vorm van open data. (pagina 7)
- Bij ontwerp, aanleg en onderhoud van infrastructuur houden we rekening met zelfrijdende voertuigen en benodigde systemen in of langs de weg. Overheidsinformatie over verkeer wordt zoveel mogelijk via open data beschikbaar gesteld voor voertuigen, apps en reisplanners. Om ieders privacy te waarborgen leggen we spelregels vast over de eigendom en het gebruik van reisdata. (pagina 39)
- Het kabinet biedt ruimte aan initiatieven van burgers en verenigingen in de samenleving. In overleg met gemeenten willen wij daarom via een Right to challenge-regeling burgers en lokale verenigingen de mogelijkheid geven om een alternatief voorstel in te dienen voor de uitvoering van collectieve voorzieningen in hun directe omgeving. Daarbij gaat het om zaken als het onderhoud van een park, het beheer van sportvelden of andere maatschappelijke voorzieningen. Daarnaast gaan we samen met enkele gemeenten experimenteren met een recht op overname, waarbij lokale verenigingen of buurtbewoners het eerste recht krijgen om maatschappelijke voorzieningen over te nemen en de bijbehorende functie voort te zetten. (pagina 7)
Hebben we iets over Open Overheid en Open Data gemist in het regeerakkoord, laat het ons dan vooral weten. Bekijk hier het volledige Regeerakkoord ‘Vertrouwen in de toekomst’.
Agenda
Meld bijeenkomst aan
Ook in onze agenda verschijnen?
Meld dan hier de bijeenkomst aan.